Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map

NAJLEPSZY W POLSCE
Mobilny plan diety odchudzającej


odchudzanie


DietMap
osobisty dietetyk i strażnik
odchudzania w Twoim
telefonie!












Zamów dietę!



Dowiedz się jak działa
aplikacja mobilna DietMap



Sama decydujesz ile chcesz schudnąć
i kiedy osiągniesz cel

Otrzymujesz plan żywieniowy
indywidualnie dopasowany

Śledzisz postępy w odchudzaniu
dzięki kontrolerowi wagi


Program DietMap to także:



szybka wymiana posiłku
na inny o podobnej kaloryczności

możliwość dodania własnej potrawy
z automatycznie przeliczaną kalorycznością

powiadomienie o zbliżającym się posiłku
dzięki któremu zapanujesz nad regularnością jedzenia



Dieta DietMap to ponad 2000 produktów i potraw
na pyszne i lekkie posiłki!



Wypróbuj przepisy już dziś!



Dzięki DietMap odchudzanie staje się
smaczne, zdrowe i skuteczne!



Z aplikacją DietMap
nie musisz się o nic
martwić!












Twoje żywienie i odchudzanie
są pod stałą kontrolą
programu oraz nadzorem
dietetyka!


Zacznij już dziś skuteczne odchudzanie z DietMap
pod okiem najlepszych specjalistów



Zobacz jakie to proste!



Indywidualną dietę otrzymasz
za jedynie
29 zł
miesięcznie
Zarejestruj się już dziś




... i zacznij korzystać z przydatnych narzędzi




Mobilna lista zakupów
dostępna w telefonie i na tablecie, zawsze pod ręką

Stała opieka dietetyka
gwarantująca bezpieczeństwo diety i odpowiedzi na nurtujące pytania

Podgląd wartości odżywczej diety
umożliwiający kontrolę jadłospisu

Kalkulator kalorii
dzięki, któremu błyskawiczne sprawdzisz kaloryczności
dowolnego produktu



Zastanawiasz się
jak szybko schudnąć?

Zaufaj ekspertom z DietMap!
Program DietMap możesz mieć już teraz
Dieta godna polecenia!
Piszą o niej największe portale i gazety
gazeta wyborcza puls biznesu wprost
" Aplikacja posiada wiele przydatnych opcji: możliwość wymiany posiłków w ramach tej samej wartości kalorycznej, mobilną listę zakupów, kontroler wagi, kalkulator kalorii, czy możliwość tworzenia własnych dań i włączania ich do planu diety. " " Jeżeli zdarzą nam się chwile słabości i zjemy coś spoza planu żywieniowego, to aplikacja sama przelicza dalszy plan diety i automatycznie obniża nam kaloryczność kolejnych posiłków. " " Program oferuje indywidualny plan żywieniowy, który pomaga nam chudnąć. Dzięki aplikacji możemy kontrolować swoją dietę, odżywiać się zdrowo i bezpiecznie tracić zbędne kilogramy. "
onet miasto kobiet female
" Twórcy DietMap nie próżnują. W najbliższym czasie program poszerzy się o nowe diety, np. "dietę dla zapracowanych" lub "dietę prostą i tanią". Planują też stworzenie kolejnych aplikacji, np. treningowej i dla mam. " " Nowa i jedna z wyżej ocenianych aplikacji mobilnych DietMap, która pomogła schudnąć wielu wymagającym osobom. Zwłaszcza takim, którym nie wystarcza jedynie sztywny jadłospis. DietMap to propozycja dla kochających jeść i dbających o swoją linię. " " DietMap to idealne narzędzie dla osób dbających o jakość i zdrowotność diety. Pobierając aplikację otrzymujemy nie tylko gotową, zdrową dietę, ale także możliwość modyfikowania jej według własnych potrzeb i upodobań. "


Poznaj zasady skutecznego odchudzania!

Chcesz sprawdzić jak szybko i skutecznie schudnąć? Dowiedz się więcej o zasadach skutecznego odchudzania...


W ciągu ostatnich lat obserwuje się wciąż zwiększający się trend szczupłej i zgrabnej sylwetki. Jest to wynikiem mody na zdrowy styl życia, która to przyszła do nas zza oceanu. Stanowi ona odpowiedź na coraz częściej diagnozowane w naszych czasach tzw. choroby dietozależne, do których zaliczyć można nadwagę, otyłość, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę typu 2, a także nowotwory różnych narządów.

Skala problemu jest naprawdę ogromna. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych, odsetek osób otyłych wynosi już 35,7 % dorosłych, a także 16,9 % dzieci w wieku 2-19 lat. W Polsce stan zdrowia ludności również nie jest satysfakcjonujący, gdyż zaczynamy brać przykład z zachodniej części świata. W naszym kraju nie można jeszcze mówić o rozmiarach epidemii, natomiast Polscy specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie (IŻŻ) szacują, iż łącznie na nadwagę i otyłość cierpi już 62% dorosłych Polaków i blisko 50% dorosłych Polek. Z danych tych wynika, iż nadmiar masy ciała nie jest tylko problemem natury estetycznej, ale stanowi realny czynnik ryzyka rozwinięcia w przyszłości chorób metabolicznych, które znacznie zmniejszają jakość życia. Dlatego też w tym przypadku niezbędna jest popularyzacja zasad zdrowego i skutecznego odchudzania, które spowodują trwałą utratę zbędnych kilogramów.
Dietetyczne przyczyny nadmiaru masy ciała
Przyczyn nadmiaru masy ciała może być bardzo dużo, a także mogą być powodowane przez różne czynniki, do których należy zaliczyć:
  • Nadmiar spożywanej żywności, czyli dodatni bilans energetyczny,
  • Brak aktywności fizycznej, czyli zmniejszone wydatkowanie energii,
  • Stany chorobowe,
  • Choroby o podłożu genetycznym,
  • Przyjmowane leki tj. sterydy, leki antyalergiczne, przeciwdepresyjne lub hipotensyjne.
Powyższe czynniki stanowią najważniejsze przyczyny otyłości, które zostały opisane na podstawie badań obserwacyjnych i potwierdzone w setkach badań z randomizacją. Pierwsze dwa podpunkty są najważniejszym czynnikiem ryzyka rozwinięcia nadmiaru masy ciała. Zaliczyć je można do tzw. modyfikowalnych przyczyn nadmiaru kilogramów, dlatego o nich pamiętać w tracie zdrowego, skutecznego odchudzania.
Jak zdrowo i skutecznie schudnąć?
Najlepszym wyborem, by wzmocnić swe zasoby zdrowotne, wspomóc układ odpornościowy, a co najważniejsze stracić zbędne kilogramy jest zdrowa, racjonalna i zbilansowana dieta odchudzająca. Jej zasady wywodzą się z tych zalecanych w żywieniu osób zdrowych i bazują na realizacji wszystkich norm żywieniowych na podstawowe makroskładniki, a także wszystkie witaminy i minerały. Zdrowa dieta odchudzająca powinna oparta być na zasadach zaproponowanych przez IŻŻ za pomocą graficznego przestawienia Piramidy Żywieniowej. Każda skuteczna dieta odchudzająca powinna opierać się na:
  • Pełnoziarnistych produktach zbożowych. One to w około powinny stanowić ponad 50% kalorii w diecie. Do produktów, które będą idealne w trakcie odchudzania możemy zaliczyć: grube kasze: gryczana, jęczmienna i razowe makarony, ryż brązowy i dziki oraz pieczywo z pełnego przemiału ze względu na dużą zawartość błonnika pokarmowego. Należy unikać oczyszczonych mąk pszennych, białego pieczywa, ryżu i makaronów, a także słodyczy i cukru.
  • Dla skutecznego odchudzania pomocne będą warzywa i owoce. Powinno się spożywać dość spore ich ilości przekraczające 700g dziennie, przy czy większą część w diecie powinny stanowić warzywa.
  • Chudy nabiał stanowi ważne źródło białka i wapnia w diecie odchudzającej. Zawartość tłuszczu powinna być nie większa nić 2%. Należy wybierać produkty naturalne, bez dodatków słodzących i innych, które zwiększają wartość kaloryczna produktu. Do tej grupy zaliczyć można mleko, jogurty, kefiry, maślanki i twarogi.
  • Kolejną ważna grupą jest chudy mięso. Zaliczyć tu możemy drób bez skóry: kurczak, indyk, jak również cielęcina, królik, niektóre części wieprzowiny i wołowiny (głównie polędwica i schab). Należy wykluczyć produkty przetworzone i tzw. garmażeryjne, które są źródłem ukrytego tłuszczu.
  • Ostatnie miejsce na szczypie piramidy zajmuje tłuszcz. Powinno się znacznie ograniczyć go w diecie odchudzającej. Należy preferować tłuszcz roślinny, nierafinowany, dodawany na zimno do sałatek, dressingów i dipów.
Tak skonstruowana dieta odchudzająca dostarczy nam niezbędnych witamin i składników mineralnych, a także będzie źródłem sprzyjającego redukcji masy ciała błonnika. Dzięki tym właściwościom możemy być pewni, że stosowana przez nas dieta spowoduje szybki, ale bezpieczny spadek masy ciała, a odchudzanie będzie miłym wspomnieniem, a nie frustrującym przymusem.