Proszę czekać,
trwa ładowanie danych.

Diet map



Piątek, 13 stycznia 2017 | 12:15:49 zachcianki
Moje kochane!
Zbliża mi się ciężki dietowy czas.
Nie wiem jak u was ale u mnie podczas okresu jest totalna masakra! Najchętniej pochłonełabym wszystko co czekoladowe, słodkie, karmelowe w dużych ilosciach :/. Nie mam ograniczenia. Nie wiem czy to siedzi w głowie czy co, ale naprawde nie przesadzam, to jest taki czas że nie wiem co sie ze mną dzieje.
Czy u was jest podobnie?macie jakieś sposoby jak z tym walczyć?wytrwać?
A.


Komentarze (3)
Poniedziałek, 16 stycznia 2017 | 08:58:03 kasiacleo 367

Oj znam to. Ja też mam szafkoszukacz przed okresem... Czekolada, ciasto z kremem i inne słodkości za mną wtedy chodzą. Ja często w takich dniach sięgam po garść migdałów, słonecznik, albo jem chlebek ryżowy. Nie zawsze się udaje i ulegam pokusom.

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 | 10:05:01 ankowalczyk 325

Dzień dobry, jeśli chodzi o apetyt na słodycze, to może on być spowodowany wieloma względami. Mianowicie być może wynika to z nieregularnie spożywanych posiłków. Wahania glikemii mogą powodować zwiększoną chęć jej szybkiego wyrównania, co skłania nas do poszukiwania słodkich, wysokokalorycznych przekąsek. Dodatkowo, zwiększona ochota na słodki smak może wynikać z przyzwyczajeń żywieniowych, kontynuowanych przez lata, np. w czasie menstruacji oszukujemy słodkich przekąsek. To nie tylko wynik hormonalnych pików, ale także swego rodzaju wyuczonego nawyku. Pewne wzorce powtarzane przez długi czas nakazują nam postępować w określony, wyuczony już sposób. Dlatego też proszę skupić się na modyfikacji tego typu zachowań w stronę prozdrowotną. Dobrze sprawdza się wypijanie sporych ilości wody, chrupanie marchewek, selera naciowego itp. oraz unikanie posiadania słodyczy w domu. Proszę także unikać spożywania oczyszczonych produktów węglowodanowych tj. białego pieczywa, ryżu, makaronu, słonych i słodkich przekąsek. Powodują one szybki wzrost glukozy we krwi, a następnie równie szybki jego spadek. Produkty pełnoziarniste, nieoczyszczone i niskoprzetworzone wchłaniają się do krwiobiegu wolno, dzięki czemu wpływają na utrzymanie stałego stężenia glukozy we krwi. Ciągła chęć spożywania posiłków, jak już wspomniałam, jest nawykiem, czyli przyzwyczajeniem. Możemy się bez niego obejść, jednakże wymaga to od nas wiele uwagi, samozaparcia i dyscypliny. Nie jest tak, iż bez spożycia czegoś słodkiego Pani zasłabnie. Uczucie chęci na słodki smak nie wynika z potrzeby organizmu. Proszę pamiętać, że indukowane jest ono nie przez Pani organizm, a przez Pani psychikę. Zmiana wymaga czasu, jednakże postępowanie według powyższych wskazówek powinno pomóc. Pozdrawiam serdecznie, Anna Kowalczyk Dietetyk DietMap

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 | 11:27:58 Abracadabra17 7

Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Będę walczyć. zapas marchewek zrobiony:)